pühapäev, 20. november 2016

Esimene päev Maltal

Võrreldes Hispaania reisiga oli seekord suur pluss, et jõudsime Maltale päeval. Vanem laps magas München - Malta lennul, kuid noorem mitte. Õnneks ei teinud ka tema mingit kisa, kuigi pidime Goldcari järjekorras pea tund aega ootama. Kui auto lõpuks kätte saime, siis uinus muidugi ka väiksem tüdruk.
Muideks jube hea nipp, mille enda jaoks sellel reisil avastasin. Ilmselt tehnikahuvilistele ei ole see mingi uudis :) Tõmbasin endale googlemapsi äpi ja kui olin wifis (apartmendist nt), siis panin teekonna sisse ja googlemaps juhatas meid kenasti igalepoole kohale, isegi siis, kui telefon oli wifist väljas. Kui õigest kohast mööda sõitsid, siis ta muidugi uut teekonda ei otsinud. Kuid alati leiab võimaluse tagasipööret teha või siis lülitasin mõnikord mobiilseinterneti korraks sisse, kui tagasi minemine osutus mõttetuks.
Autosõit Maltal on üks paras katsumus, sest pead meeles pidama, et seal on vasakpoolne liiklus. Õnneks abikaasal see meelest ei läinud, v.a ühes maa - aluses parklas, kus õnneks ühtegi autot vastu ei tulnud. Nö küla teedel sõitmine on omaette ekstreemsus, ma olin terve reisi aja kangestunud ja vajutasin mõttes pidureid ning lootsin, et ikka eluga pääsen. Maltal on rendiautode reklaamid hästi suurelt autole peale pandud, et kohalik teaks arvestada. Lastega tänaval liikudes tuleb samuti tähelepanelik olla ja pigem hoida neil käest kinni. Kõnniteed on väga kitsad ja liiklus tihe.
Oma apartment valisime Melliehasse, Shamrock flatsi. Omanik on väga sõbralik ja abivalmis. Korter oli väga mugav ja hubane ning asukoht hea. Ühistranspordi liiklus on samuti seal hästi organiseeritud ja kui on suuremad lapsed reisil kaasas, siis ei ole kindlasti mõtet autot rentida või kui minna ainult täiskasvanutega reisile.
Nii nagu ikka kulus esimene päev sisse elamiseks. Jalutasime lähiümbruses natukene ringi, ostsime poest toitu samaks õhtuks ja ka hommikuks. Apartmendi lähedal olid muidugi väikesed Supermarketid, mis olid üsna kallid. Järgmine päev sõitsime Smart supermarketisse, mis oli ca 15 km kaugusel. Reisi lõpuks tõdesime, et seal oli parim valik toidukaupade osas. Apartmendi lähedal oli üks väga hea nö pirukaputka, kust ostsime peaaegu iga päev lastele randa toitu kaasa. Paari euroga sai suure piruka, mida lapsed omavahel jagasid. Nägi välja nagu pizza, aga maitse oli palju parem ning see oli pehmem ka :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar